Stërvitja në Balltik, forcat detare të NATO-s manovra me skenar real

Nga A2 CNN
19 Shtator 2023, 17:17 | Aktualitet

30 anije dhe 3 mijë personel ushtarak janë angazhuar në një stërvitje ushtarake të NATO-s në detin Balltik. Qëllimi mbetet, parandalimi i një agresioni të mundshëm rus.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi