Studimi tregon erëzën më të mirë afrodiziake

Nga A2 CNN
2 Maj 2023, 17:38 | Lifestyle
Studimi tregon erëzën më të mirë afrodiziake

Arrëmyshku është një erëz me erë të veçantë dhe të këndshme që përdoret për të shijuar shumë pjata. Por, në Azinë e lashtë përdorej edhe si një ilaç erotic, që sillte përfitime për burrat dhe gratë.

Sot, në kohët moderne, kemi vetëm një studim për arrëmyshkun, i cili është bërë te minjtë. 

Është një eksperiment i vogël me rezultate mbresëlënëse. Studiuesit panë se me arrëmyshk, frekuenca dhe intensiteti i marrëdhënieve të tyre rritet shumë brenda dy deri në tre orë pas tretjes.

https://a2news.com/2022/12/26/bime-mjekesore-afrodiziak-apo-alkool-13-gjera-qe-nuk-i-dini-per-patatet/

A2 CNN Livestream

Dita jonë 2024