Sondazh: Sa prezent është aktiviteti fizik në përditshmërinë tuaj?
  • Çdo ditë 39%
  • Tre herë në javë 22%
  • Vetëm në fundjavë 6%
  • Asnjëherë 33%

Tërmeti në Afganistan, zyrtarët: Mbi 4 mijë viktima dhe 2 mijë shtëpi të shkatërruara

Nga A2 CNN
10 Tetor 2023, 10:32 | Aktualitet

Është rënduar bilanci i tërmetit shkatërrues me magnitudë 6.2 që goditi Afganistanin të shtunën e 7 tetorit. Sipas autoriteteve vendase numri i viktimave ka arritur në 4 mijë, ndërsa rreth 2,000 shtëpi janë shkatërruar plotësisht.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi