Sondazh: A ju shqetëson lënia në harresë e Bibliotekës Kombëtare?
  • Po 100%
  • Jo 0%
  • Nuk më intereson 0%

Tufa e “tërbuar” e bletëve sulmon kortezhin e funeralit, një i vdekur dhe 4 të plagosur

Nga A2 CNN
14 Gusht 2023, 13:18 | Bota
Tufa e “tërbuar” e bletëve sulmon kortezhin e funeralit,

Një ceremoni mortore në Indi është mbyllur në mënyrë tragjike, pasi një tufë bletësh kanë vrarë një burrë dhe kanë lënë katër të tjerë të plagosur pasi sulmuan kortezhin e funeralit.

Viktima Bondar Singh ishte pjesë e një grupi vajtuesish që ndiqnin një kortezhin në fshatin Kherwa të shtetit Madhya Pradesh, kur u sulmua për vdekje, i bombarduar nga bletët.

Kolonia e tërbuar e bletëve ndoqi turmën, duke shkaktuar kaos me dhjetëra njerëz që përpiqeshin të largoheshin nga vendi i ngjarjes.

Përgjegjësi i stacionit të policisë së rrethit konfirmoi vdekjen e zotit Singh pas incidentit.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli