Turpërimi në Tiranë, Polonia largon trajnerin Santos, pritet vetëm zyrtarizimi

Nga A2 CNN
11 Shtator 2023, 18:08 | Aktualitet

Pas turpërimit në Tiranë, Polonia vendosi të largojë trajnerin Fernando Shantosh. Aventura e portugezit në krye të stolit zgjati vetëm5 ndeshje në kualifikueset e Euro 2024. Ai u akuzua si fajtori kryesor për rënien e skuadrës, që ka humbur shanset për tu kualifikuar në aktivitetin më të rëndësishëm kontinental. Sipas mediave polake, federata e futbollit në Poloni e ka marrë vendimin dhe po punon që zgjidhja e kontratës të realizohet me klas, për ta bërë sa më pak të dhimbshme ndarjen.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Debat nga Alba Alishani