Sondazh: Cilin stil pëlqeni më shumë për dekorimet e fundvitit?
  • Tradicional 48%
  • Modern 24%
  • Pak nga të dyja 29%

U fut në det për t’u larë, ndërron jetë pushuesi serb në Vlorë

Nga A2 CNN
2 Gusht 2023, 19:58 | Aktualitet
U fut në det për t’u larë, ndërron jetë pushuesi

Një 54-vjeçar ka ndërruar jetë sapo është futur në ujë për t’u larë. Ngjarja ka ndodhur në plazhin “Uji i Ftohtë” në Vlorë, ku viktima është identifikuar si J. D., shtetas serb.

Mësohet se 54- vjeçarit i është dhënë ndihmë e menjëhershme nga pushuesit, roja bregdetare dhe më pas nga ekipi mjekësor i urgjencës, por nuk ka mundur për shpëtojë.

Grupi hetimor vijon veprimet për sqarimin e plotë të rrethanave dhe të shkakut të humbjes së jetës së 54-vjeçarit, e ndërsa paraprakisht në njoftimin zyrtar të policisë thuhet se ka pësuar “arrest kardiak”.

Dita jonë