Sondazh: Të bëhesh i pasur në Shqipëri është:
  • E lehtë 0%
  • E vështirë 80%
  • E pamundur 20%

Vijojnë lëkundjet në Turqi, një tjetër tërmet i fortë godet Hatay

Nga A2 CNN
7 Mars 2023, 08:51 | Bota

Një tërmet me magnitudë 4.1 ka ndodhur në orën 01:14 në lagjen “Defne” të Hatay.

Sipas informacioneve në faqen e Qendrës së Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD), është regjistruar një tërmet me magnitudë 4.1 ballë, epiqendra e të cilit ka qenë rrethi Defne i Hatajit.

Është konstatuar se tërmeti ka qenë në një thellësi prej rreth 7 kilometrash, ndërsa nuk raportohen dëme në njerëz apo materiale.

Një muaj nga tërmetet shkatërruese në Turqi e Siri, numërohen gati 46 mijë të vdekur vetëm në anën turke të kufirit dhe 6 mijë në krahun tjetër, si dhe mbi 13 mijë paslëkundje.

https://a2news.com/2023/03/06/linja-e-thyerjes-nga-termeti-ndan-pemen-e-ullirit-pergjysme-pjeset-perfundojne-10-metra-nga-njera-tjetra/
https://a2news.com/2023/03/06/momenti-i-frikshem-kur-qendra-e-biznesit-ku-humben-jeten-89-persona-shkaterrohet-me-nje-prekje/
https://a2news.com/2023/03/06/vijojne-lekundjet-ne-turqi-uji-i-detit-permbyt-rruget-e-iskenderun-a-ka-lidhje-kjo-me-termetet/

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu