Vrau fqinjin për kufirin ndarës, vihet në pranga autori pas 2 muajsh nga ngjarja

Nga A2 CNN
29 Tetor 2022, 09:38 | Kronikë
Vrau fqinjin për kufirin ndarës, vihet në pranga autori pas 2

Gati dy muaj pas vrasjes së ndodhur në fshatin Gështenjas Pogradec, arrestohet autori i ngjarjes Fatmir Manellari.

Ky i fundit, dyshohet se vrau me thikë Safet Hyskollarin për kufirin ndarës të pronave. Policia e ka prangosur në shtëpi pasi kishte dy ditë që kthehej natën dhe ikte në mëngjes herët.

https://www.youtube.com/watch?v=dZd2v3CRJ-s

Mësohet se këto dy muaj ka qëndruar në pyll ndërmjet Lozhanit të Maliqit dhe Pogradecit. Andej blinte ushqime, sheqer dhe kafe. Kishte 2 dite qe vinte në shtëpi dhe ikte herët.

https://a2news.com/2022/09/08/u-kthye-te-pleqeronte-ne-fshat-pas-20-vitesh-ne-shba-vritet-per-nje-rrip-toke/

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani