Zbulohet renditja, ja kur do performojë Albina dhe familja Kelmendi në finalen e Eurovizion

Nga A2 CNN
12 Maj 2023, 22:29 | Showbiz
Zbulohet renditja, ja kur do performojë Albina dhe familja Kelmendi në

Shqipëria ia doli që të kualifikohej në finalen e Eurovizion, me një performancë dinjitoze të dhuruar nga Albina Kelmendi dhe familja e saj.

Në 13 maj do të jetë një tjetër moment i rëndësishëm, nata finale ku do të mësohet fituesi.

Pas 20 këngëve të kualifikuara në dy gjysmëfinale, plus pesë vendet që kualifikohen automatikisht (Mbretëria e Bashkuar, Franca, Spanja, Gjermania dhe Italia) si edhe Ukraina që kualifikohet si fituesja e edicionit të kaluar, në garën finale do të jenë në total 26 perfomanca. Shqipëria do të performojë e 10-ta.

Renditja

1. Austria | Teya & Salena - Who The Hell Is Edgar?

2. Portugalia | Mimicat - Ai Coração

3. Zvicra | Remo Forrer - Watergun

4. Polonia | Blanka - Solo

5. Serbia | Luke Black - Samo Mi Se Spava

6. Franca | La Zarra - Évidemment

7. Qipro | Andrew Lambrou - Break A Broken Heart

8. Spanja | Blanca Paloma - Eaea

9. Suedia | Loreen - Tattoo

10. Shqipria | Albina & Familja Kelmendi - Duje

11. Italia | Marco Mengoni - Due Vite

12. Estonia | Alika - Bridges

13. Finlanda | Käärijä - Cha Cha Cha

14. Çekia | Vesna - My Sister's Crown

15. Australia | Voyager - Promise

16. Belgjika | Gustaph - Because Of You

17. Armenia | Brunette - Future Lover

18. Moldavia | Pasha Parfeni - Soarele si Luna

19. Ukraina | TVORCHI - Heart of Steel

20. Norvegjia | Alessandra - Queen of Kings

21. Gjermania | Lord of the Lost - Blood & Glitter

22. Lituania | Monika Linkyte - Stay

23. Izraeli | Noa Kirel - Unicorn

24. Sllovenia | Joker Out - Carpe Diem

25. Kroacia | Let 3 - Mama Š?!

26. Mbretëria e bashkuar | Mae Muller - I Wrote A Song

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Debat nga Alba Alishani