Zgjedhjet e 14 majit, Meta: S’ka mekanizëm që ndalon kandidatët e primareve

Nga A2 CNN
7 Mars 2023, 16:54 | Aktualitet

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, tha se kandidatët e Primareve do të marrin pjesë në zgjedhje dhe sipas tij nuk ka asnjë mekanizëm që t’i ndalë. Ai tha se me Partinë Demokratike ka një marrëveshje dhe nuk do të pengohen as këshilltarët bashkiakë të grupit të rithemelimit që të marrin pjesë në zgjedhje.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani