Zgjohet “gjiganti i zjarrtë”, Etna dhuron sërish një spektakël të frikshëm

Nga A2 CNN
21 Shkurt 2022, 19:19 | Fotolajme

Gjiganti i zjarrtë u zgjua sërish. Etna, vullkani aktiv më i madh në Europë, mbuloi sot sërish qiellin sipër qytetit të Katanias, në Sicili.  

Një tymnajë e lartë të paktën 11 kilometra u pa nga çdo drejtim, e pasuar nga hiri i pashmangshëm që shkaktoi probleme në qytezat përreth.  Aeroporti i qytetit u detyrua të mbyllet për disa orë, ndërkohë që nuk regjistrohen dëme domethënëse.

Ndërkohë, rrjetet sociale u mbushën me video dhe fotografi të bukura dhe të frikshme në të njëjtën kohë.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi