Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 13%
  • Kujdesi familjar 83%
  • Ndikimi i shoqërisë 5%

Naomi Campbell sjell koleksionin e saj me Pretty Little Thing, “pantera e zezë” shkëlqen në pasarelë

Nga A2 CNN
6 Shtator 2023, 09:44 | Aktualitet
Naomi Campbell sjell koleksionin e saj me Pretty Little Thing, “pantera e

Naomi Campbell ka treguar edhe një herë që e meriton titullin “pantera e zezë”. Ajo ka shkëlqyer në pasarelën e Pretty Little Thing në Javën e Modës në Nju-Jork, në koleksionin e saj në bashkëpunim me firmën e modës.

Veterinerja 53-vjeçare e modës dukej fenomenale me një fustan të mbuluar me gurë. Supermodelja e famshme të viteve ’90, “pushtoi” pasarelën dhe “vodhi shikimet” e të gjithë të pranishmëve, teksa firma e modës tregoi se ky koleksion ishte një “homazh për trashëgiminë e Naomit dhe stilit ikonik të saj”.

Kryefjalë e këtij koleksioni ishin materialet e tejdukshme dhe gurët, por nuk munguan kritikat duke e refuzuar bashkëpunimin si “modë e shpejtë”. Për këtë ishte e vetëdijshme edhe Naomi, por tha se “kjo nuk i bënte përshtyjpe.

“E di që është modë e shpejtë dhe se njerëzit kanë kritikat e tyre. Nuk po i mohoj, por si një krijues, ndjeva se kjo ishte një mënyrë e shkëlqyer për të bërë ndryshime në industri”, tha ajo.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi