Sondazh: Si e vlerësoni terapinë në çift?
  • E kam provuar, e dobishme 25%
  • E padobishme 0%
  • S' e di,nuk e kam provuar 75%

Publikohen 30 kandidatët për Topin e Artë

Nga A2 CNN
6 Shtator 2023, 20:11 | Futboll
Publikohen 30 kandidatët për Topin e Artë

“France Football” ka publikuar listën e 30 kandidatëve për fitimin e Topit të Artë, çmimi individual më i rëndësishëm për një futbollist.

Do të jetë një “luftë” mes Erling Haaland, fitues i Tripletës me Manchester City, i cili shënoi 52 gola në të gjitha kompeticionet, dhe Leo Messit, fituesit të Botërorit.

Ceremonia e shpalljes së fituesit do të mbahet në datën 30 tetor. 

JA LISTA:

Josko Gvardiol (Leipzig/Manchester City)

Jamal Musiala (Bayern Munchen)

Andre Onana (Inter/Manchester United)

Karim Benzema (Real Madrid/Al Ittihad)

Mohamed Salah (Liverpool)

Bukayo Saka (Arsenal)

Kevin De Bruyne (Manchester City)

Jude Bellingham (Borussia Dortmund/Real Madrid)

Randal Kolo Muani (Eintracht Frankfurt/PSG)

Bernardo Silva (Manchester City)

Emiliano Martinez (Aston Villa)

Khvicha Kvaratskhelia (Napoli)

Nicolò Barella (Inter)

Ruben Dias (Manchester City)

Erling Haaland (Manchester City)

Yassine Bounou (Sevilla/Al Hilal)

Martin Odegaard (Arsenal)

Julian Alvarez (Manchester City)

Ilkay Gundogan (Manchester City/Barcelona)

Vinicius Jr (Real Madrid)

Lionel Messi (PSG/Inter Miami)

Lautaro Martinez (Inter)

Rodri (Manchester City)

Antoine Griezmann (Atletico Madrid)

Robert Lewandowski (Barcelona)

Kylian Mbappe (PSG)

Kim Min-Jae (Napoli/Bayern Munchen)

Victor Osimhen (Napoli)

Luka Modric (Real Madrid)

Harry Kane (Tottenham/Bayern Munchen).

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani