Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 13%
  • Kujdesi familjar 83%
  • Ndikimi i shoqërisë 5%

Me sytë nga Amerika, hapet lotaria për vitin 2025

Nga A2 CNN
4 Tetor 2023, 11:34 | Aktualitet
Me sytë nga Amerika, hapet lotaria për vitin 2025

Ambasada SHBA-së në Tiranë ka bërë me dije se ditën e sotme është hapur lotaria amerikane për vitin 2025.

Të gjithë qytetarët e interesuar duhet të plotësojnë formularin në faqen e Ambasadës Amerikane.

Aplikimet do të qëndrojnë të hapura deri në 7 nëntor 2023.

“Regjistrimi për Programin e Lotarisë Amerikane (DV-2025) hapet sot (më 4 tetor) dhe do mbyllet të martën, më 7 nëntor, 2023. Për më shumë informacion, klikoni: https://bit.ly/3PKA61Y.

Ju lutemi, vini re: dvprogram.state.gov është mënyra E VETME për të dorëzuar aplikimin tuaj. Sigurohuni të lexoni udhëzimet e programit dhe udhëzuesin për mashtrimet në: travel.state.gov/dv”, thuhet në njoftim.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi