Sondazh: A ju shqetëson lënia në harresë e Bibliotekës Kombëtare?
  • Po 100%
  • Jo 0%
  • Nuk më intereson 0%

Conference League, Ballkani sfidon Dinamo Zagreb, në fushë dhe Muçi

Nga A2 CNN
5 Tetor 2023, 08:47 | Futboll
Conference League, Ballkani sfidon Dinamo Zagreb, në fushë dhe

Ballkani është gati për Dinamo Zagrebin. Dardanët duan ta vazhdojnë këtë ëndërr në arenën europiane dhe pse diferencat me kundërshtarët në grup janë të mëdha.

Skuadra e Ilir Dajës mbylli përgatitjet në Prishtinë. Morali dhe besimi në skuadër mbetet i lartë. Edhe pse përballë kanë gjigantët kroatë të Dinamo Zagrebit, te grupi ka optimizëm se mund të bëjnë mirë dhe të marrin një rezultat pozitiv.

Dueli Ballkani-Dinamo Zagrebit luhet sot duke nisur prej orës 18:45 në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Sa i përket dueleve të tjera, vëmendja është dhe te dyshja tjetër e shqiptarëve në Conference League, Muçi dhe Çelhaka me Legian e Varshavës.

Pas paraqitjes spektakolare që bëri përballë Aston Villas, Muçi këtë herë përballet me Alkmaar një tjetër kundërshtar i fortë dhe me potencial.

Edhe këtë ndeshje lojtari kuqezi do ta nisi që nga minuta e parë, duke u kthyer në një titullar të padiskutueshëm tashmë për polakët.

Sa i përket dueleve të tjera, Fiorentina përballet me hungarezët e Ferencvarosh, Aston Villa luan me Zrinjski, grekët e Paok luajnë me Frankfurt, ndërsa Bodo Glimt përballet me belgët e Club Brugge.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli