Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 13%
  • Kujdesi familjar 75%
  • Ndikimi i shoqërisë 13%

Aksident i frikshëm në Thumanë, makina me targa të Kosovës “fluturon” në rrethrrotullim, ndahet në dysh

Nga A2 CNN
13 Tetor 2023, 08:50 | Kronikë
Aksident i frikshëm në Thumanë, makina me targa të

Një aksident i rëndë është shënuar, mëngjesin e së premtes, në aksin Fushë Krujë-Thumanë, ku një automjet, i drejtuar nga një shqiptar i Kosovës, është përplasur me rrethrrotullimin e Thumanës.

Për pasojë, ka mbetur i plagosur drejtuesi, si edhe pasagjeri, gjithashtu shqiptar i Kosovës. Dy të lënduarit janë dërguar për ndihmë mjekësore në spital dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Policia dhe ekspertët e grupit hetimor po punojnë për të zbardhur shkaqet e plota të aksidentit.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli