Kontrollet e gjirit, mjekët: Mamografitë në kulmin e punës, vizitat jo vetëm në tetor

Nga A2 CNN
14 Tetor 2023, 17:08 | Aktualitet

Mamografitë në qendrat shëndetësore po punojnë pa pushim. “Tetori rozë”, muaji kundër kancerit të gjirit ka shtuar radhët dhe interesin e grave për kontrolle. Disa vijnë për herë të parë pas historive të ndryshme që kanë dëgjuar, ndërsa të tjera gra thonë se kontrollet i kanë periodike.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi