Sondazh: Sa prezent është aktiviteti fizik në përditshmërinë tuaj?
  • Çdo ditë 42%
  • Tre herë në javë 25%
  • Vetëm në fundjavë 8%
  • Asnjëherë 25%

Me objektiv titullin, Flamurtari mposht rivalet e Tiranës që në ndeshjen e parë

Nga A2 CNN
14 Tetor 2023, 19:21 | Sporte të tjera
Me objektiv titullin, Flamurtari mposht rivalet e Tiranës që në

Flamurtari e nis me fitore kampionatin kombëtar të Basketbollit për femra. Ekipi vlonjat ka fituar 71-48 ndaj Tiranës, në javën e parë të sezonit të ri 2023-2024.

Flamurtari, me ndryshime në përbërje, nga sezoni i kaluar ka treguar sërish ambiciet edhe për këtë kampionat ku kërkon titullin kampion.

Ndeshja ka qenë thuajse gjatë gjithë kohën e dominuar nga ekipi i drejtuar nga Elona Hasanaj ndërsa mbylli 10 minutat e para në avantazh 14-11 edhe në periodën e dytë, ekipi vlonjat vijoi të ishte më i saktë në parket ndërsa e mbylli 10 minutëshin e dytë në shifrat 31-20.

Pas pushimit ishte ndoshta edhe perioda e tretë më e mirë për ekipin vlonjat që thelloi avantazhin dhe shkoi në shifrat 54-32.

Në 10 minutat e fundit kishte më shumë administrim të ndeshjes dhe aktivizim të vajzave të reja ndërsa krejt takimi mbyllet 71-48.

Një nisje me fitore ndaj një ekipi rival për Flamurtarin në një sezon ku kampionati në basketboll për femra cilësohet mjaft i vështirë, por me objektivin për titull kampion.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli