Ndërhyrje në rrjet nga OSHEE, disa zona të Tiranës mbeten pa drita më 16-18 tetor

Nga A2 CNN
15 Tetor 2023, 12:19 | Aktualitet
Ndërhyrje në rrjet nga OSHEE, disa zona të Tiranës mbeten pa

Si pasojë e punimeve që operatori i shpërndarjes do të kryejnë në disa fidera të NST Ndroq dhe Dinamo, përgjatë datave 16-18 tetor në disa zona të kryeqytetit do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike.

Sipas OSHEE energjia do të ndërpritet gjatë intervalit kohor 09:00-16:00 dhe do të prekë kryesisht zonën e Ndroqit, Laprakës dhe Paskuqanit.

Njoftimi i OSHEE:

16 tetor

Pjesërisht: Ndroq, Pinet, Barzëz,

Zhurije, Pezë e Madhe, Pezë e Vogël, Pezë Helmas, rruga “Xhevdet Mancaku”

17 tetor/09:00-14:00

Pjesërisht: Laprakë (pas spitalit të Traumës), rruga “Don Bosko”, (tek ish-parku i autobusave), rruga “Josif Pashko”

18 tetor

Pjesërisht: rruga “Jordan Misja”,

Bathore, Paskuqan

A2 CNN Livestream

A2 Sport