Sondazh: Si e vlerësoni terapinë në çift?
  • E kam provuar, e dobishme 33%
  • E padobishme 0%
  • S' e di,nuk e kam provuar 67%

Vuçiç “harron BE” dhe ikën në Kinë, flet për serbët e Kosovës

Nga A2 CNN
16 Tetor 2023, 17:35 | Aktualitet

Presidenti i Serbise, Aleksander Vucic, gjendet ne Kine per te marre pjese ne samitin per iniciativen "Nje Brez, nje Rruge". Ai do te takohet me presidentin kinez Shi Xhinpin me te cilin pritet te firmose nje sere marreveshjesh dhe t'i hape rrugen perdorimit te monedhes kineze ne Serbi. Gjithashtu foli per tensionet me Kosoven duke pretenduar se nuk ushtron dhune apo presion ndaj Serbeve.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani