Sondazh: A ju shqetëson lënia në harresë e Bibliotekës Kombëtare?
  • Po 100%
  • Jo 0%
  • Nuk më intereson 0%

Publikohet formacioni anti-Bullgari, Sylvinho ndryshon gjysmën e ekipit

Nga A2 CNN
17 Tetor 2023, 15:12 | Futboll
Publikohet formacioni anti-Bullgari, Sylvinho ndryshon gjysmën e ekipit

Hapësirë për të gjithë lojtarët. Pas fitores me Republikën Çeke, trajneri Sylvinho ka ndryshuar më tepër se gjysmën e formacionit titullar për Bullgarinë.

Trajneri kërkon ta shfrytëzojë miqësoren që t’i japë minuta të gjithë futbollistëve të grumbulluar. Kjo ka bërë që në fushë të zbresin vetëm katër nga titullarët e sfidës së 12 tetorit.

Në portë do të aktivizohet Strakosha në vend të Berishës. Në mbrojtje qëndrojnë vetëm Mitaj nga e majta dhe Ajeti në qendër. Përkrah këtij të fundit do të aktivizohet Mihaj, teksa në krahun e djathtë do të luajë Balliu.

Qazim Laçi zëvendëson Ramadanin, teksa Asllani e Bajrami mbeten të pandryshuar. Edhe Asani do të vijojë të luajë titullar nga e djathta, teksa pjesë e manovrës ofensive do të jenë edhe Ernest Muçi dhe Myrto Uzuni.

Ky është formacioni i mundshëm që tekniku kuqezi pritet të propozojë në testin e kësaj të marte. Minuta pritet të kenë edhe Daku, Gjasula, Veseli por edhe portieri i tretë, Kastrati.

Të gjithë kanë shansin të tregojnë cilësitë e tyre, jo vetëm për të pretenduar një vend në formacionin titullar, por edhe për të konfirmuar se kanë kualitetin të grumbullohen në finalet e Euro2024.  Shqipëria  luan sipas skemës 4-2-3-1.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli