Sondazh: Sa prezent është aktiviteti fizik në përditshmërinë tuaj?
  • Çdo ditë 43%
  • Tre herë në javë 21%
  • Vetëm në fundjavë 7%
  • Asnjëherë 29%

40 ditë pas tragjedisë, vijojnë paslëkundjet e forta në epiqendrën e tërmetit në Turqi

Nga A2 CNN
23 Mars 2023, 11:15 | Bota
40 ditë pas tragjedisë, vijojnë paslëkundjet e forta në

Pavarësisht se kanë kaluar 40 ditë nga tërmeti i madh i 6 shkurtit, që i mori jetë mbi 50 mijë personave, pasgoditjet në Turqi vazhdojnë me intensitet të lartë.

Raportohet se një tërmet me magnitudë 4.3 ka ndodhur në orën 08:45 në lagjen qendrore “Onikisubat” të Kahramanmaraş. Ndërkohë, një tjetër tërmet me magnitudë 3.5 dhe 3.9 ballë ka ndodhur në Hataya në orën 08:21 në lagjen “Alacakaya” të Elazigut.

Lëkundjet kanë shkaktuar panik te banorët e zonës, megjithatë aktualisht nuk raportohen për dëme në njerëz apo materiale.

https://a2news.com/2023/03/07/vijojne-lekundjet-ne-turqi-nje-tjeter-termet-i-forte-godet-hatay/
https://a2news.com/2023/03/09/vazhdojne-lekundjet-ne-itali-tjeter-termet-i-forte-ne-perugia/
https://a2news.com/2021/09/28/termeti-ne-krete-vijojne-paslekundjet-me-e-forta-me-magnitude-5-3/
https://a2news.com/2023/02/07/termet-i-forte-shkund-greqine-243-paslekundje-ne-turqi/

A2 CNN Livestream

A2 Business