Sondazh: Të bëhesh i pasur në Shqipëri është:
  • E lehtë 0%
  • E vështirë 80%
  • E pamundur 20%

A jeni produkt i Sorosit? Ja si përgjigjet Adriatik Lapaj

Nga A2 CNN
20 Shtator 2023, 21:49 | Aktualitet

“Nuk e njoh zotërinë (Soros). Zero lekë më ka financuar, as i kam takuar ndonjëherë në jetë. As nuk jam sponsorizim i tij. Nëse më pyet për fondacionin “Shoqëri i hapur” në Shqipëri, që është themeluar nga zotëria në fjalë, unë e kam shpjeguar disa herë: jam angazhuar në çështje gjyqësore dhe në ekspertizë ligjore në çështje që lidheshin me të sëmurë në Shqipëri. Të gjitha i kam të deklaruara në gjykata”, tha Lapaj në studion e “Debat” nga Alba Alishani, në A2 CNN.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu