Arbitrat e Botërorit, merret vendimi historik

Nga A2 CNN
19 Maj 2022, 19:10 | Futboll

Për herë të parë në histori, në një Botëror futbolli do të gjykojnë 3 gjyqtare kryesore femra. Gjithashtu, në “Katar 2022”, do të ketë edhe 3 anësore femra.

Bëhet fjalë për Stéphanie Frappart (Francë), Salima Mukansanga (Ruandë), Yoshimi Yamashita (Japoni), Neuza Back (Brazil), Karen Díaz Medina (Meksikë) dhe Kathryn Nesbitt (SHBA).

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi