Sondazh: Çfarë ju pengon për t'u ushqyer shëndetshëm?
  • Çmimet e larta 67%
  • Mungesa e kohës 22%
  • Mungesë motivimi 0%
  • Lodhja fizike 11%

10 vendet më të mira në botë për pushime me të dashurin

Nga A2 CNN
22 Shkurt 2024, 16:32 | Lifestyle
10 vendet më të mira në botë për pushime me të
Bali, Indonezi

Jeni duke kërkuar për vendin e përsosur për të shkuar me pushime me të dashurin tuaj? Sipas hulumtimeve, Bali është në vendin e parë ndër destinacionet më të njohura për pushimet e çifteve dhe muajt e mjaltit, i ndjekur nga Santorini dhe Kankun, në bregdetin e Meksikës.

10 vendet më të mira në botë për pushime me të
Santorini, Greqi

Në dhjetëshen e parë janë edhe tre destinacione italiane, Venecia, Positano dhe Roma.

Për të hartuar renditjen, “Slingo” mori në konsideratë disa faktorë, duke përfshirë kërkimet në Google, postimet e lidhura në mediat sociale, numrin e restoranteve romantike në zonë dhe aktivitetet e muajit të mjaltit.

10 vendet më të mira në botë për pushime me të
Kankun, Meksikë

Në këtë pikë secilit destinacion iu dha një pikë dhe kjo është renditja.

10 vendet më të mira në botë për pushime me të
Venecia, Itali

10 destinacionet më të mira për udhëtimin e një çifti

1. Bali, Indonezi

2. Santorini, Greqi

3. Kankun, Meksikë

4. Venecia, Itali

10 vendet më të mira në botë për pushime me të
Majorka, Spanjë

5. Majorka, Spanjë

6. Paris, Francë

7. Dubai, Emiratet e Bashkuara Arabe

8. Positano, Itali

9. Romë, Itali

10. Marrakech, Marok

10 vendet më të mira në botë për pushime me të

Megjithatë, duke ndarë të dhënat, zbulojmë se destinacionet më të kërkuara në Google janë Bali, Bora Bora dhe Dubai, ndërsa shikojmë të dhënat sociale në TikTok janë Dubai, Londra dhe Parisi fitojnë dhe në Instagram Londra, Parisi dhe Stambolli.

 

 

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli