Argjentina kampione, reagon Rama: Mbreti në Tokë e fitoi me ndihmën e Mbretit në qiell

Nga A2 CNN
18 Dhjetor 2022, 19:25 | Futboll
Argjentina kampione, reagon Rama: Mbreti në Tokë e fitoi me

Argjentina fitoi trofeun e tretë të Kupës së Botës, i pari për Lionel Messin, pasi mundi në finale me penallti Francës.

Pas këtij suksesi të amerikanojugorëve, ka reaguar edhe kryeministri Edi Rama.

Në një postim në Facebook, aty ku ka postuar një fotomontazh të Messit dhe Maradonës, Rama shkruan: “Këtë kupë të “çmendur” bote mbreti i futbollit në tokë mundi ta fitonte vetëm me ndihmën e mbretit lart në qiell”.

A2 CNN Livestream

Dita jonë 2024