Sondazh: Si e vlerësoni terapinë në çift?
  • E kam provuar, e dobishme 25%
  • E padobishme 0%
  • S' e di,nuk e kam provuar 75%

Asnjë ndërtesë në “këmbë”, në qytetin ku ukrainasit dhe rusët luftojnë prej 9 vitesh

Nga A2 CNN
6 Mars 2023, 08:54 | Bota

Foto tronditëse të kapura nga ajri tregojnë shkatërrimin total të qytetit Maryinka, në Donetsk, aty ku ukrainasit dhe rusët luftojnë që prej vitit 2014.

Maryinka ka qenë një fushëbeteje shumë kohë para nisjes së ofensivës së madhe ruse në Ukrainë, më 24 shkurt të vitit të kaluar. Aty janë zhvilluar luftime të ashpra që prej vitit 2014.

Veçanërisht, luftimet e vitit të fundit nuk kanë lanë asnjë ndërtesë të paprekur në qytetin ku dikur jetonin më shumë se 10 mijë banorë, nga të cilët shumë janë vrarë, e pjesa tjetër janë zhvendosur në zona më të sigurta.

https://a2news.com/2023/03/06/ukraina-kemi-zmbrapsur-mbi-130-sulme-ruse-ne-24-oret-e-fundit/

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani