Bota i thotë "Jo" luftës, manifestimet nga Tokio në Tiranë

Nga A2 CNN
28 Shkurt 2022, 09:05 | Fotolajme

Konflikti në Ukrainë po merr çdo orë e më shumë formën e një lufte të plotë, ku ushtria e Moskës dhe rezistenca ukrainase po përballen tashmë në çdo rrugë të qyteteve kryesore.

Ndërkohë, në rrugët dhe sheshet e mbarë botës janë organizuar manifestime të shumta në mbështetje të Kievit, duke denoncuar agresionin e urdhëruar nga Vladimir Putin.

Nga Gjermania në Nju-Jork, nga Tokio në Tiranë dhe Kosovë, vijnë pamjet e mijëra personave që dëshirojnë t’i thonë “Jo” luftës.  

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi