Panik në Kiev, banorët zbrazin bankomatët dhe strehohen në metro

Nga A2 CNN
24 Shkurt 2022, 08:27 | Fotolajme

Paniku ka pushtuar banorët e Kievit pasi Rusia sulmoi me raketa Ukrainën, deri në kryeqytet, në orët e para të së enjtes. Bankomatët janë zbrazur, ndërsa shumë janë strehuar në tunelet e metrosë, ndërsa të tjerë kanë bllokuar autostradat në tentativë për të shkuar drejt perëndimit.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi