Sondazh: Nëse i afërmi juaj e ka ditëlindjen në 29 shkurt, kur e uroni?
  • 28 shkurt 33%
  • 1 mars 33%
  • Nuk e uroj 33%

Masakra e Lewiston, FBI dhe SWAT në kërkim të autorit

Nga Rosalba Bejdo
27 Tetor 2023, 10:10 | Bota

Masakra e Lewiston, FBI dhe SWAT në kërkim të autorit

FBI-ja dhe forcat speciale SWAT vijojnë kërkimet për arrestimin e autorit të masakrës së ndodhur në Lewiston. Agjentët e policisë patrullojnë rrugët dalëse të qytetit dhe rrethinat. Policia bastisi edhe shtëpinë e autorit. Postoblloqe të shumta kontrolli janë vendosur në të gjithë territorin për të mos lejuar largimin e autorit.

40-vjeçari Robert Kard një rreshter në radhët e rezervës ushtarake konsiderohet tepër i rrezikshëm nga policia dhe është i armatosur. Ai është instruktor për përdorimin e armëve. Autori sipas policisë ka qenë i shtruar për disa kohë edhe në institucionet e shëndetit mendor.

Aktualisht, shumë institucione qëndrojnë të mbyllura në Maine, ndërkohë policia i ka kërkuar banorëve të njoftojnë forcat e rendit për çdo dyshim të mundshëm.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli