Brenda vilës ku u zhvillua takimi Putin-Biden

Nga A2 CNN
16 Qershor 2021, 13:10 | Bota

Takimi në Gjenevë mes presidentit amerikan, Joe Biden dhe atij rus, Vladimir Putin, u mbajt në bibliotekën e një vile zvicerane të shekullit të 18, e mbushur me histori.

Bëhet fjalë për Villa la Grange, dhe mediat kanë publikuar foto nga ambienti ku ata do të takohen.

https://a2news.com/2021/06/16/samiti-shba-rusi-biden-dhe-putin-brenda-nje-vile-per-5-ore-ne-gjeneve/

A2 CNN Livestream

Dita jonë 2024