Çahet diga në Alaskë, lumi shkatërron çdo gjë që gjen para

Nga A2 CNN
7 Gusht 2023, 08:04 | Fotolajme

Pamjet me dron kapën momentin teksa një shtëpi shembej nga lumi Mendenhall, në kryeqytetin e Alaskës, pas prurjeve rekord të ditëve të fundit.

Përmbytje goditën qytetin e Juneau të shtunën, pas një shpërthimi të digës akullnajore, duke shkatërruar të paktën një strukturë dhe nxitur zyrtarët e qytetit të lëshojnë urdhra evakuimi për banorët.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu