Sondazh: Preferoni që emri i fëmijës tuaj të jetë:
  • Tradicional 40%
  • Modern 7%
  • I trashëguar 13%
  • Unik 40%

Çfarë është Asociacioni? Marrëveshja, vendimi i Kushtetueses dhe draft-statutet

Nga A2 CNN
26 Tetor 2023, 13:46 | Aktualitet

Formimi i asociacionit, që është edhe pika më e nxehtë e marrëveshjes për normalizim mes Kosovës dhe Serbisë, rikthehet sërish në fokus teksa ndërkombëtarët paralajmërojnë një plan të ri modern, që duket se mbështetet nga Kosova. Por çfarë është marrëveshja kaq e diskutuar për asociacionin dhe përse Kosova e ka kundërshtuar deri më tani? Këtë na e shpjegon kolegia Rosalba Bejdo.

A2 CNN Livestream

A2 Business