Çfarë po ndodh brenda grupit të PD-së? “Lojë” e PS?

Nga A2 CNN
9 Tetor 2023, 20:43 | Aktualitet

Të enjte, Parlamenti i Shqipërisë ka një seancë të posaçme dhe pritet që të miratojë një rezolutë për Kosovën pas sulmit terrorist në Banjskë në 24 shtator. Kreu i grupit parlamentar gazmend Bardhi, nismëtar i rezolutës, është përjashtuar për 10 ditë nga Kuvendi. Po ashtu, dy palët e PD-së janë të përfshira në debatin për reformën zgjedhore dhe në atë që po duket si lojë e PS. Ferdinand Xhaferaj, deputet i PD, në Debat nga Alba Alishani në A2 CNN.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani