Italia kampion, Chiellini: E merituam sepse dominuam ndeshjen

Nga A2 CNN
12 Korrik 2021, 00:36 | Futboll
Italia kampion, Chiellini: E merituam sepse dominuam ndeshjen

Giorgio Chiellini deklaroi pas fitores së madhe të Italisë në “Euro 2020” se axurrët e merituan plotësisht fitoren.

“E ndjenim që kishte diçka magjike në ajër. E meritojmë këtë fitore. Është një emocion i pabesueshëm, jemi të veçantë, tani le ta shijojmë këtë sepse gjithçka është shumë e bukur. Fituam me meritë sepse, pavarësisht se pësuam gol shumë shpejt, luajtëm gjithmonë duke u zbavitur, duke mbajtur zotërimin e topit dhe duke dominuar ndeshjen”, deklaroi Chiellini.

Në lidhje me serinë e 11-metërshave, kapiteni i Italisë tha: “Ishim të qetë sepse ne kishim Donnarumma. Kemi kaluar nga Gigi (Buffon) te Gigio (Donnarumma)”.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Dita jonë 2024