Donnarumma, lojtari më i mirë i “Euro 2020”

Nga A2 CNN
12 Korrik 2021, 00:15 | Futboll

UEFA ka shpallur portierin e Italisë, Gianluigi Donnarumma, si lojtarin më të mirë të kompeticionit.

Pritjet e tij përcaktuese përgjatë gjithë “Euro 2020”, por sidomos në seritë e 11-metërshave në gjysmëfinalen ndaj Spanjës dhe në finalen ndaj Anglisë, bënë që të vlerësohej si më i miri i turneut.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Dita jonë 2024