Itali-Angli, spektakël edhe para finales

Nga A2 CNN
11 Korrik 2021, 21:45 | Futboll

Finalja e kampionatit europian në Wembley, që sheh përballjen midis Italisë dhe Anglisë, u paraprijë nga një spektakël madhështor, që është edhe ai përmbyllës i Euro 2020.

Rreth 67.500 spektatorët që prej orësh ndodheshin në stadium patën mundësi të shijojnë spektaklin me një koreografi plot ngjyra, kërcime dhe muzikë, ku protagoniste ishte një kopje tejet e bukur i kupës që do të marrë ekipi kampion.

Atë të vërtetën e solli lojtari që shënoi golin vendimtar në edicionin e fundit, portugezi Eder.

https://a2news.com/2021/07/11/eshte-finalja-e-europianit-por-duket-me-shume-si-nje-dite-historike-per-angline-cmenden-tifozet-e-saj/

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi