Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 13%
  • Kujdesi familjar 75%
  • Ndikimi i shoqërisë 13%

Dhuna në Athinë, anulohet takimi Balla-Ikonomou

Nga A2 CNN
8 Gusht 2023, 09:18 | Politikë
Dhuna në Athinë, anulohet takimi Balla-Ikonomou

Është anuluar takimi mes ministrit të Brendshëm, Taulant Balla dhe homologut të tij grek, Ionais Ikonomou, i parashikuar që të mbahej ditën e sotme.

Shkak për anulimin e takimit janë bërë incidentet e dhunshme, mbrëmjen e djeshme, në Athinë mes tifozerisë së AEK dhe Dinamo Zagreb.

Si pasojë e përleshjeve gjatë mbrëmjes së kaluar, 1 i ri humbi jetën, teksa 8 të tjerë u plagosën, ndërkohë që 96 persona janë arrestuar.

Balla kishte njoftuar më herët takimin me Ikonomou, me të cilin do të diskutonte për sigurinë kufitare dhe lehtësimin e lëvizjes gjatë sezonit turistik.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli