“Durrësi turistik”, pushuesit shëtitje mes mbetjeve urbane

Nga A2 CNN
18 Gusht 2021, 11:46 | Sociale
“Durrësi turistik”, pushuesit shëtitje mes mbetjeve urbane

Situata e mbetjeve urbane në të gjithë bashkinë e Durrësit dhe zonën e plazhit vijon të mbetet problematike. Kazanë të tejmbushur, mbetje që pushtojnë rrugë dhe trotuare, janë panorama që pushuesit nga vende të ndryshme shikojnë çdo ditë në Durrës.

Rreth një muaj më parë qeveria akordoi një fond të posaçëm për transportin e mbetjeve urbane nga Durrësi drejt vendgrumbullimit të Sharrës, por situata vijon të mbetet problematike, edhe pse jepen miliona euro fonde në mënyrë që Durrësi turistike pastrohet si duhet.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Edicioni informativ nga Suela Demiri