“Ferri” do të bëhet më i keq, ekspertët lëshojnë paralajmërimin pas të nxehtit rekord

Nga A2 CNN
7 Shtator 2023, 15:31 | Aktualitet

Planeti ynë do të bëhet më i nxehtë, stuhitë më të fuqishme dhe reshjet e shiut më intensive. Shkencëtarët kanë ardhur në një pikë ku po thonë se tashmë e kaluara nuk mund të zhbëhet dhe ndryshime klimatike po ndodhin. Profesoresha e universitetit Reading, Hannah Cloke, konfirmoi se sapo kemi parë gushtin më të ngrohtë të regjistruar globalisht, që erdhi menjëherë pas korrikut dhe qershorit më të ngrohtë në histori.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli