Droni rus goditi Rumaninë, Bukureshti e pranon, NATO: Nuk ishte sulm i qëllimshëm

Nga A2 CNN
7 Shtator 2023, 12:35 | Aktualitet

Rumania bën një hap prapa dhe pranon se një dron rus kishte goditur territorin e vendit, pasi më herët refuzoi të konfirmonte provat fotografike të Ukrainës, që këmbëngulte se hapësira e anëtarit të NATO-s ishte shkelur.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi