Më efikase në fushëbetejë, SHBA do t’i japë Ukrainës predha me uranium të varfëruar

Nga A2 CNN
7 Shtator 2023, 12:16 | Aktualitet

Shtetet e Bashkuara njoftuan se do të furnizojnë Ukrainën me predha tankesh me uranium të varfëruar, si pjesë e ndihmës së re ushtarake dhe humanitare prej 1 miliard dollarëshe. Njoftimi i një pakete të re sigurie për Ukrainën erdhi gjatë vizitës së diplomatit të lartë amerikan, Antony Blinken në Kiev dhe pas sulmit të ushtrisë ruse në një treg, ku u vranë 17 civilë.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Debat nga Alba Alishani