GdF dhe DEA godet grupin kriminal në Fushë-Kuqe, 6 të arrestuar, 4 gomone të bllokuara

Nga A2 CNN
15 Gusht 2023, 21:59 | Aktualitet
GdF dhe DEA godet grupin kriminal në Fushë-Kuqe, 6 të arrestuar,

Policia e Shtetit po zhvillon një operacion ndaj një grupi kriminal të trafikut të drogës të lokalizuar në Kurbin.

A2 CNN mëson se operacioni po realizohet në bashkëpunim me Guardia di Finanza dhe DEA-s Amerikane. Burime bëjnë me dije se 6 persona janë arrestuar, e ndërsa janë bllokuar 4 gomone dhe një velierë, që trafikantët e lanë djegur.

Të arrestuarit janë pjesë e një grupi me bazë në Fushë Kuqe të Kurbinit, që shkëmbente kanabis me heroinë/kokainë, e ndërsa mes tyre dhe ka shtetas të huaj.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Loneta Progni