Izraeli godet qindra shënjestra në Gaza, bombardohen shtëpitë

Nga A2 CNN
23 Tetor 2023, 10:25 | Aktualitet

Izraeli goditi më shumë se 320 shënjestra gjatë natës në Rripin e Gazës, duke bombarduar edhe shtëpi. Ushtria paralajmëroi se lufta mund të zgjasë disa muaj dhe se në fund nuk do të ketë më Hamas. Sakaq, kamionë të tjerë me ndihma hynë në Gaza, por OKB paralajmëron se nevoja është shumë më e madhe.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Debat nga Alba Alishani