Java e dytë e bojkotit të mësimit, studentët e Mjekësisë kërkojnë dorëheqjen e zv.ministres së Arsimit

Nga A2 CNN
9 Tetor 2023, 10:08 | Aktualitet

Në javën e dytë të bojkotit të mësimit studentët e Mjekësisë vijojnë protestojnë për të kundërshtim për ligjin që i detyron të qëndrojnë në Shqipëri. Në një lidhje direkte me Ditarin në A2 CNN, një nga studentët e viti të katër të Mjeksësisë tha se do të vijoijnë protesta dhe bojkotin deri në dorëheqjen e zv.ministres së Arsimit, ndërsa kërkojnë debat publik me ministren e Arsimit Ogerta Manastirliu. Duke kundërshtuar ligjin të cilin e quajnë “ligjin e pengmarrjes së diplomës”, studentët kërkojnë të të respektohet e drejta e tyre e diplomimit.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli