Sondazh: Nëse i afërmi juaj e ka ditëlindjen në 29 shkurt, kur e uroni?
  • 28 shkurt 33%
  • 1 mars 33%
  • Nuk e uroj 33%

Nga tetori, reduktohen tarifat “roaming” BE-Ballkani Perëndimor

Nga A2 CNN
9 Tetor 2023, 08:59 | Aktualitet

Hyrja në fuqi e uljes së tarifave “roaming” duke filluar nga tetori, është njoftuar nga znj. Majlinda Bregu, Sekretare e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, e cila shkruan se çmimet e “roaming” mes Europës dhe Ballkanit do të ulen nga 30%-99%. Përfitimet janë të shumta, pasi kjo nismë do të kursejë para për qytetarët në të gjithë Ballkanin Perëndimor dhe BE-në dhe do të ulë kostot e biznesit.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli