Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 13%
  • Kujdesi familjar 83%
  • Ndikimi i shoqërisë 5%

Kapet ariu vrasës, i mori jetën vrapuesit 26-vjeçar

Nga A2 CNN
18 Prill 2023, 13:06 | Bota
Kapet ariu vrasës, i mori jetën vrapuesit 26-vjeçar

Autoritetet italiane bëjnë me dije se kanë mundur të kapin ariun që 12 ditë më parë sulmoi dhe vrau një 26-vjeçar që po vraponte në Alpet italiane.

Italianët u tronditën nga vdekja e Andrea Papit në rajonin verilindor të Trentino-Alto Adige, nga ariu i identifikuar si JJ4.

Në fillim u urdhërua asgjësimi i ariut sapo ai të shihej, por më pas vendimi ndryshoi dhe kafsha e vu në gjumë për t’u dërguar më pas në një qendër për kafshët e egra. Fati i saj ende nuk është vendosur.

Andrea Papi u sulmua për vdekje teksa vraponte mbi qytetin e Caldes, duke shkaktuar frikë dhe zemërim në rajon. Arinjtë janë një specie e mbrojtur në Itali dhe popullsia e tyre është rritur vitet e fundit

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi