Sondazh: Cilat janë aktivitetet tuaja gjatë fundjavës?
  • Sport 13%
  • Me miqtë dhe familjen 53%
  • Rri në shtëpi 33%

Kontrata koncesionare, SPAK goditi edhe “Sterilizimin”, Rama: Shenjë e drejtësisë së pavarur

Nga A2 CNN
18 Gusht 2023, 11:58 | Aktualitet

Heshtja e Edi Ramës për arrestimet e SPAK për koncesionin e sterilizimit zgjati vetëm 24 orë. Në rrjetet sociale kreu i qeverisë duket se mori meritat e drejtësisë së re, duke shtuar se falë vullnetit të maxhorancës u ngrit Prokuroria dhe Gjykata e Posaçme. Por në reagimin e tij, kryeministri nuk përmend asnjë fjalë për akuzat e SPAK se kjo kontratë koncesionare ka elementë korruptivë.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani