Sondazh: A mendoni se figura e Ismail Qemalit njihet sa duhet?
  • Po 17%
  • Jo 78%
  • Nuk e di 6%

Ky është zakoni numër 1 që do të vonojë rrudhat

Nga A2 CNN
15 Gusht 2023, 20:00 | Lifestyle
Ky është zakoni numër 1 që do të vonojë rrudhat

Kur zgjedhim një rutinë për kujdesin e lëkurës, qëllimi ynë i parë përveç përmirësimit të pamjes së lëkurës është ta mbajmë atë të re duke parandaluar shenjat e para të plakjes. Shfaqja e linjave të holla ose rrudhave në fytyrë, nuk mund të shmanget. Mirëpo, ka raste që ato shfaqen para kohe.

Prandaj, dermatologët betohen për një rutinë të kujdesit të lëkurës që nëse e ndiqni me besnikëri, lëkura juaj do të mbetet e freskët.

Nuk janë kremrat hidratues! Aplikimi ditor me SPF të lartë. Kremi kundër diellit duhet të jetë pjesë integrale e rutinës suaj të bukurisë dhe duhet ta aplikoni në të gjithë fytyrën, qafën, dekoltenë dhe buzët. Në fakt, disa dermatologë shkojnë aq larg sa thonë se një rutinë e kujdesit të lëkurës është e padobishme nëse nuk vendosi krem dielli.

Debat - nga Alba Alishani