Sondazh: Si e vlerësoni terapinë në çift?
  • E kam provuar, e dobishme 25%
  • E padobishme 0%
  • S' e di,nuk e kam provuar 75%

Leo Messi udhëheq Inter Miami drejt çerekfinaleve

Nga A2 CNN
7 Gusht 2023, 12:47 | Futboll
Leo Messi udhëheq Inter Miami drejt çerekfinaleve

Lionel Messi vijon të shkëlqejë në futbollin amerikan. Interesimit të publikut, që po mbush stadiumet për çdo ndeshje ku luan ylli argjentinas, ai po i përgjigjet me gola dhe spektakël në fushë.

Numri 10 ishte protagonist edhe kundër FC Dallas, në fazëne 1/8 të Leagues Cup. 

Messi hapi serinë e golave pas 6 minutave lojë, teksa vulosi edhe barazimin 4-4 në të 85-ën, me një goditje standarde.

Për të përcaktuar fituesin e sfidës u nevojitën goditjet e penalltive dhe Leo u prezantua i pari në pikën e bardhë, duke i hapur rrugën suksesit të Inter Miami.

Në triumfin e skuadrës nga Florida, vendimtar ishtegabimi nga 11 metrat i amerikanit Paxton Pomykal. Messi dhe Inter Miami u kualifikuan në çerekfinale, aty ku do të përballen me fituesin e duelit ndërmjet Houston Dynamo e Charlotte.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani